Deprem bölgesindeki çocuklarımızın okulları açıldı. Öğrencilerin kırtasiye gereksinimlerini ve sınıfların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yürüttüğümüz faaliyetimizin adı “Kardeş Okul Projesi”.

Başta Hatay olmak üzere, bölgedeki sahra okullarını ülkemizin diğer illerindeki okullar ile eşleştiriyoruz. Eşleşen okulların yetkilileri birbirleriyle iletişime geçerek sahra okulunun ve öğrencilerin ihtiyaçları belirleniyor ve kardeş dayanışması içinde bu ihtiyaçlar giderilmeye çalışılıyor.

  • Siz de afet bölgesindeki sahra okullarına, bu okullarda öğrenim gören çocuklarımıza Kardeş Dayanışması içinde destek olmak isterseniz, okulunuzu bu projemizden haberdar edebilirsiniz.
  • “Onlar benim kardeşim, ben de yardım etmek istiyorum” derseniz, hazırladığınız okul malzemelerini kolileyerek ve içinde ne olduğunu kolinin üstüne yazarak bize ulaştırabilirsiniz. Sahra okullarının güncel ihtiyaç listelerini görmek ve arasından kendi seçeceğiniz malzemeler için destek vermek isterseniz, bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Toplanan yardımların lojistik desteğini biz gönüllü ekipler, depremin ilk gününden beri ortaklaşa çalıştığımız yetkililer ve STK’lar ile birlikte gerçekleştirerek deprem bölgesindeki okullara ulaştırıyoruz.

Detaylı bilgi almak ve projemize dahil olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz:

  • kardesokul@kardesplatformu.org
  • 0850 309 63 26 (09:00-21:00 saat aralığında)